Dlaczego bieganie jest dobre na odchudzanie.

Jak trwale i bezpiecznie schudnąć?
Zacznij biegać i obserwuj jak zbędne kilogramy znikają bezpowrotnie!

Stop!

Przeczytałaś nagłówek i już chcesz zamknąć tą stronę, założyć buty i iść biegać? Nie rób tego teraz. Najpierw przeczytaj ten artykuł do końca.

Bieganie nie polega tylko na bieganiu.

W tym artykule dowiesz się dlaczego bieganie jest świetnym wyborem i jak masz zacząć biegać, aby to było dla Ciebie i bezpieczne, i przyjemne.

Dlaczego bardzo polecam Ci bieganie?

Ponieważ to jedyna aktywność, która spala aż tyle tłuszczy. Nawet więcej niż Squash.

Podczas Squasha w ciągu godziny spalisz około 700 kcal, a podczas biegu nawet powyżej 900 kcal.

To korzyść z biegania o jakiej nie ma co dyskutować. Takie są fakty i tyle. Zatem jeśli chcesz spalić tłuszcz i wypracować sobie jędrne ciało, to zacznij biegać. Mówiąc wprost schudniesz szybciej i tyle.

Polecam Ci bieganie, ponieważ to naturalna aktywność człowieka, którą mamy w genach i do której jesteśmy świetnie przystosowane. Bieganie jest naturalnie proste.

Dźwiganie ciężarów, jazda na rowerze, rolkach, czy innych sprzętach są fajne, ale nie są dla nas naturalne.

Bieganie daje wolność, oczyszcza umysł, poprawia humor.

Większość Kobiet, które biegają, a z którymi rozmawiałam mówią mi o tym, że bieganie było dla nich jak terapia. Zaczęły z zupełnie innych powodów. Jedne chciały schudnąć, inne zbudować masę mięśniową, jeszcze inne zgodziły się towarzyszyć koleżance w jakiś zawodach. Ja, zaczęłam, bo obiecałam synowi, że ukończę Iron Man. Ważyłam wtedy 16 kg więcej i nie znosiłam biegać.

Zaczęłyśmy z tych powodów. Każda z innych. To, co powoduje, że biegamy dalej, że kochamy ten sport i nie wyobrażamy już sobie siebie bez biegania, to zmiany jakie zachodzą w nas i naszych głowach. Schudnięcie, super pupa i płaski brzuch są tylko świetnym efektem ubocznym biegania. 

Biegając dotleniasz całe ciało. A gdy każda komórka jest dobrze natleniona, to ciało staje się jędrniejsze, gładsze, piękniejsze.

Gdy biegasz często reguluje się miesiączka. Biegaczki wielokrotnie mówiły mi o tym, że już nie cierpią tak jak kiedyś i nie zalewają się już. Jeśli miewasz bolesne i intensywne miesiączki to w tych dniach przez pierwsze miesiące nie będziesz biegać. Z czasem zauważysz, że ból i intensywne krwawienia się nie pojawiają.

Bieganie jest dla każdej Kobiety, niezależnie od tego gdzie mieszka i ile ma pieniędzy. Aby pójść na siłownię, basen, czy do innego klubu sportowego potrzebujesz po pierwsze mieć do nich dostęp. Po drugie potrzebujesz opłacić zajęcia, wstęp itd. Bezpłatnie możesz skorzystać z takich treningów tylko w dni otwarte.

Rower, pływanie, rolki itd? Owszem, nie potrzebujesz korzystać ze specjalnych miejsc, ale potrzebny jest Ci sprzęt. Tylko do biegania nie potrzebujesz nic. Serio. Nawet butów nie potrzebujesz. Ja często biegam na boso, nawet zimą i jest mi z tym cudownie.

 • Nie masz czasu jechać na trening?
  • Zacznij biegać!
 • Chcesz spalić tłuszcz?
  • Zacznij biegać!
 • Potrzebujesz czasu tylko dla siebie?
  • Zacznij biegać!
 • Chcesz przemyśleć sobie pewne sprawy, rozwiązać jakiś problem, wpaść na jakiś pomysł?
  • Zacznij biegać!

Bieganie zmienia życie i ciało.

Jak zacząć biegać?

Po pierwsze zacznij od chodzenia.

Tak, nie od biegania. Nawet, jeśli nie masz nadwagi, to zacznij od marszu. Dlaczego? Większość z nas zbyt mało chodzi.  Jeździmy, siedzimy, ale nie chodzimy tyle ile potrzebuje nasze ciało. Już w szkołach zostałyśmy posadzone na 8 godzin w ławkach, prawda? Spędziłyśmy tak kilkanaście lat naszego życia. To nie jest obojętne dla naszych ciał. One po prostu zapomniały jak to jest biegać. Gdy byłaś dzieckiem biegałaś przecież i świetnie Ci to wychodziło. Dzisiaj potrzebujesz sobie przypomnieć jak się biega.

Myślisz sobie może.

-Ej, ale ja robię 10 tysięcy kroków codziennie!

Świetnie. Zastąp część tych kroków szybkim marszem. Najpierw kilkanaście minut, a z czasem, gdy Twoje ciało będzie gotowe na więcej, zwiększaj czas marszu. Po kilku tygodniach Twoje nogi same będę rwały się do biegu. To będzie dobry moment, abyś część treningów zamieniła na trucht, a z czasem bieg.

Pamiętaj, aby nie zaczynać biegania od biegania. Zacznij od chodzenia lub szybkiego marszu.

Nie robisz 10 tysięcy kroków? Tym bardziej zacznij od marszu.

Moja złota rada!!!

Biegaj tak, aby móc gadać 😉

Nie dopuszczaj do zadyszki i braku tchu częściej niż raz na dwa tygodnie. Gdy tak biegasz, czy maszerujesz ciało pozyskuje energię z tłuszczy. To ważne, abyś chudła trwale.

Podczas każdej aktywności bardzo ważne jest nawadnianie, odżywianie, regeneracja i wzmacnianie mięśni.

O tym jak ogarnąć te wszystkie elementy uczę na szkoleniu "Pokochaj Bieganie",.

To co, przekonałaś się na tyle, aby spróbować biegać?

Napisz mi w komentarzu co o tym myślisz.

 

Żyj na własnych zasadach,
Ściskam, Wiolka
Trenerka Biegania

Pozostaw komentarz