Od marzeń do rzeczywistości: Jak pokonać prokrastynację i odnaleźć wewnętrzną motywację?

Jak pokonać prokrastynację i odnaleźć wewnętrzną motywację?

Dlaczego tak trudno nam zrealizować swoje cele i jak to zmienić?

Przeczytaj, posłychaj lub obejrzyj 🙂

Cześć. 

Dzisiaj odpowiem Ci na te pytania. Z tego artykułu dowiesz się dlaczego ludzie nie realizują swoich celów? Dlaczego tak wiele osób ma marzenia i aspiracje, ale nigdy nie podejmuje skutecznych, konkretnych akcji, by je zrealizować? Dowiesz się też jak to zmienić. Jak jednym prostym, ale mega skutecznym narzędziem dotrzeć do źródła niekończącej się motywacji.

Jeśli masz marzenia, masz pragnienia, chcesz coś zrobić, coś co wcześniej Ci się nie udawało to czytaj dalej. Ten artykuł mega Ci w tym pomoże.

Ciekawe ile świetnych rzeczy zrobisz, gdy zastosujesz moje wskazówki.

Dlaczego więc ludzie nie robią tego co chcą zrobić?

Odpowiedź leży w wielu czynnikach, ale jednym z kluczowych jest pojęcie odroczonej gratyfikacji.

Gdy to zrozumiesz będziesz wiedziała/wiedział dlaczego czasem tak trudne jest dotrzymywanie sobie danego słowa.

Z natury jesteśmy leniwi lub jak kto woli oszczędzamy swoją energię na inne czasy😉. I to jest bardzo dobre. Dzięki temu ułatwiamy sobie życie. Wymyślamy coraz to nowe wynalazki. Koło, światło, pilot do telewizora powstały, bo komuś nie chciało się czegoś robić i szukał sposobu jak to usprawnić.

Mamy też drugą cechę. Chcemy, aby teraz było przyjemnie. Teraz. Nie jutro. Nie za miesiąc. Teraz.

Gdy jesteś głodna/głodny możesz wykonać pracę, aby zjeść. Ale jak jesteś najedzona/najedzony to do lodówki niekoniecznie chce Ci się iść, prawda?

Odroczona gratyfikacja odnosi się do sytuacji, w której musimy poczekać na nagrodę za nasze działania. To oznacza, że musimy zainwestować wysiłek, czas i energię teraz, aby cieszyć się korzyściami w przyszłości.

Im bardziej czegoś potrzebuje Twoje ciało w danym momencie tym więcej potrafisz zrobić aby to uzyskać. Wtedy motywacja Ci jest niepotrzebna. Nawet o niej nie myślisz. Po prostu robisz. Znajdujesz siłę i robisz.

Problem zaczyna się gdy czegoś chcesz Ty, ale Twoje ciało ma inne pomysły. Chcesz iść na trening.

A co ciało na to?

"No coś Ty. Tyle czasu pracowałaś/pracowałeś. Zmęczona/zmęczony jesteś. Poleż sobie, przeskroluj Facebooka, zobacz jakiś film, pogarj na kompie. Będzie fajnie, przyjemnie. Zobacz, na dworze wieje, a w domu tak miło. Jutro pobiegasz."

Znasz ten głos w głowie? Masz podobnie?

Ja znam. Też tak miewam. Choć już bardzo rzadko.

Powiem Ci, że jeśli chcesz osiągnąć to o czym marzysz musisz nauczyć się mówić STOP tym wszystkim wymówkom. Bo jak będziesz ulegać tym podszeptom to nigdy nic nie zrobisz.

Powiem Ci też, że to jest łatwiejsze niż myślisz. To jest nawyk. Nawyk działania i wygrywania.

I jak każdy nawyk można go wypracować.

Ale jak zacząć?

Co zrobić, aby wytrwać w początkach? Bo one są zazwyczaj najtrudniejsze. Po pierwszym zapale głosy w głowie, czyli Twoje wymówki, za wszelką cenę chcą abyś się nie wysilała/wysilał. Będą Ciebie starały się nawrócić na stare ścieżki. Stare, dobrze znane schematy.

Ale Ty wiesz gdzie one prowadzą. Jesteś w nich. Skoro czytasz ten artykuł to zapewne chcesz coś zmienić. Chcesz inaczej. Więc zacznij działać. Zacznij dzisiaj.

Z myślą o takich osobach jak Ty stworzyłam kurs "Odkryj swój potencjał do niekończącej się motywacji"

Pokażę Ci w nim jedno potężne narzędzie, dzięki któremu odkryjesz w sobie moc Twojej motywacji. Gdy je zastosujesz będziesz jak rodzic, który musi działać, aby uratować swoje dziecko. Będziesz iść prosto do celu. W sytuacjach gdy Ci się nie będzie chciało, gdy będziesz miała/miał ochotę odpuścić to narzędzie utrzyma Cię na wyznaczonym przez Ciebie kursie.

Zainwestuj 17 zł i zobacz jak działa to niesamowite narzędzie. 

Ale uwaga. Jeśli myślisz, że kupisz i już zadzieje się magia to nic z tego. Musisz podjąć pewne kroki.

Ile kroków dzieli Ciebie od niekończącej się motywacji?

Trzy. Tylko trzy.

Krok 1. Kup kurs

Krok 2. Zrób zadania

Krok 3. Ciesz się swoją wewnętrzną motywacją już zawsze i w każdym przez siebie wybranym celu.

Żyj na własnych zasadach,
Ściskam, Wiolka💙🏃‍♀️
Trenerka Biegania z lekkością,
Trenerka Personalna
ultramaratonka