Wiolka Czuryńska

Kalendarz na rok szkolny 2019/2020

Kalendarz na rok szkolny 2019/2020

Dzień dobry. Rok szkolny już się rozpoczął, zaraz zaczną się wywiadówki, zapisywanie dzieci na różne aktywności pozalekcyjne, wizyty u lekarzy celem kontroli pociech. Do tego warto też zaplanować urlopy i opiekę nad dziećmi w dniach wolnych od zajęć. W całym tym natłoku różnych aktywności polecam z całego serca pamiętać o sobie.

Kochana mamo, kochany tato, rodzicu, opiekunie dziecka… Niezależnie od tego kim jesteś, jeśli opiekujesz się choć jednym dzieckiem, do doskonale mnie rozumiesz. Zapamiętanie zajęć wszystkich domowników oraz uwzględnienie ich w planach całej rodziny jest niezwykle ważne. Jest to także nie lada wyzwanie logistyczne. Czasem przypomina układankę z wielu, niejednokrotnie wykluczających się wzajemnie, puzzli. Aby łatwiej było Ci zapanować nad całą tą plątaniną, abyś mogła zadbać w tym pośpiechu też o siebie i swoją energię i aby wszyscy domownicy widzieli np. kiedy masz czas dla siebie postanowiłam pokazać Ci jaki ja stosuję sposób na planowanie roku szkolnego.  Nie jest to nic odkrywczego, a jednak… Wielu z nas robi postanowienia noworoczne, planuje i  kupuje kalendarze na cały rok. Jednak uważam, że życie i plany rodzica dostosowane są do szkolnych aktywności dzieci, na które mamy znikomy wpływ. Nie chodzimy przecież do szkoły z informacją…. ” Panie dyrektorze w pierwsze piątki miesiąca proszę nie robić zajęć lekcyjnych, gdyż zawsze wyjeżdżamy z synem” , prawda? Moim sposobem jest nic innego jak kalendarz. Taki planer roczny, który wisi w widocznym miejscu. Ja w swoim kalendarzu zaznaczam dni wolne ustawowo od nauki i pracy, a dodatkowo wszystkie wolne dni od szkoły, ferie i wakacje w danym roku szkolnym. Gdy mam już te wszystkie daty wypełnione przystępuję do nanoszenia urlopów i planów wyjazdowych. Dopisuję też dni zawodów biegowych, w których chcę wziąć udział oraz dni, w których moi najbliżsi mają swoje święta, co dla mnie oznacza potencjalną możliwość spotkania się z nimi w tych dniach. Dlaczego warto tak planować? Ja, dzięki temu zyskuję pewność, że nic mi ważnego nie umknie, a dodatkowo wiem, że jeśli np. mąż chciałby zaplanować jakąś niespodziankę dla nas, lub np. spontaniczny wyjazd, to doskonale wie w jakim terminie to zrealizować, aby wszystko przebiegło zgodnie z planem, aby uniknąć rozczarowania, ponieważ, ja np. mam zaplanowane w tym dniu ważne dla mnie zawody. Kalendarz na rok szkolny 2019/2020 Jeżeli cała Twoja rodzina, osoby,  co do których aktywności logistycznie potrzebujesz się dostosować potrafią korzystać z Google, to gorąco polecam Ci Google Calendar. Jest to internetowy kalendarz, w którym osoby mające dostęp mogą równocześnie nanosić zmiany. Powoduje to szybkość komunikacji między wami oraz jeszcze precyzyjniej pozwala Wam na organizację własnych aktywności. Nic jednak nie zastąpi rozpisania planera rocznego na papierze. Dzięki temu będziecie widzieć Wasz rok z lotu ptaka.

A jak Ty sobie radzisz z planowaniem zajęć szkolnych dzieci i dostosowaniem ich do całej rodziny? Pamiętasz przy tym o swoich pasjach? Czy już nie wystarcza Ci na nie czasu? 

Napisz mi w komentarzu jak to jest u Ciebie. 

Pamiętaj też, aby udostępnić ten artykuł znajomym. Niech i oni mają taki kalendarz u siebie  w domu.

Ps. Żyj po swojemu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to top

Pin It on Pinterest