Wiolka Czuryńska

Jak przestać odkładać na później?

Reguła 5 sekund Mel Robbins
Witaj. 
 
Jestem właśnie w trakcie czytania książki Mel Robbins “Reguła 5 sekund”. Dzisiaj jest 20 sierpnia 2019 roku, godzina 12:06… Odłożyłam wszystko co właśnie robiłam i usiadłam do napisania tego artykułu… 
Dlaczego? 
Ponieważ zdałam sobie sprawę, że ta reguła jest wielkim odkryciem. Koniecznie chcę się nią z Tobą podzielić. Ja nieświadomie stosuję ja od wielu lat. A ponieważ nieświadomie używam takiego narzędzia, to często wykorzystuje je w niewłaściwym kierunku.
 
Czekając, aż  mój “mądry e-book” się uruchomi rozpoczynam pisanie na telefonie… Nie czekam na idealne warunki i na dobre narzędzia do pracy… Nie czekam tylko odliczam…5…4…3…2…1… piszę…
 
Tak, tak właśnie przeciwdziała się odkładaniu na później, tak realizuje się marzenia, tak osiąga się wielkie sukcesy, tak oszczędza się energię. 
 
Zrozumiałam, że ta reguła łączy w sobie wszystko. Dzięki systematycznemu jej używaniu i wykorzystywaniu zwiększysz pewność siebie, zrealizujesz swoje cele, osiągniesz wszystko co tylko zdecydujesz się osiągnąć. 
 
Nie będę Ci zbyt wiele tutaj tłumaczyć, ponieważ nie jestem ani autorem tej reguły ( link do strony Mel Robbins zamieszczam tutaj ) ani bioneurologiem. Zachęcam  Cię do obejrzenia  filmów z Mel R., do przeczytania jej książki, do zrobienia czegokolwiek, aby polepszyć swoje życie, uczynić je szczęśliwszym, pełniejszym i lepszym. Ja, na swoim przykładzie, widzę i czuję jak ta reguła działa i wpływa na mnie. 
Reguła sama w sobie jest prosta… Jeśli masz coś zrobić, a jak to zwykle bywa, zwyczajnie Ci się nie chce, to odliczasz 5…4…3…2…1… i działasz…
Pomimo wszystko… 
Zastanawiasz się jak takie zwykle odliczanie wstecz może być skuteczne? Też nad tym myślałam… Na moje szczęście uwielbiam testować takie narzędzia i dopiero potem wydawać opinię na ich temat. Tak zrobiłam i w tym przypadku. Wczoraj nastawiam budzik pół godziny przed konieczna pobudką … i wiesz co? Gdybym tego nie doświadczyła nie uwierzyłabym. Pierwszy raz tak szybko wstałam z łóżka. Gdy tylko budzik zadzwonił, policzyłem 5…4…3…2…1.. i wstałam. Tak zwyczajnie. Zrobiłam kawę, umyłam się i zabrałam za lekcje z Duolingo. 
Cudowne uczucie, gdy dotrzymywanie sobie danego słowa staje się takie proste. 
Zaczynam bawić się regułą 5 sekund. Zgodnie z nią też powstaje ten artykuł. Wieszałam pranie, gdy zaświtała mi ta myśl, że koniecznie potrzebuję się tym podzielić. Więc… 5…4…3…2…1… i piszę. 
 
Pamiętaj, że w regule nie chodzi, aby impulsywnie cały czas podążać za pomysłami, które się pojawiają… bo tak możesz ciągle skakać z pomysłu na pomysł, z kwiatka na kwiatek. Reguła ta pomaga Ci działać w kierunku, który sobie sam ustalisz.
Bo… tak jak to pisze Mel w swojej książce… Albo Ty pokierujesz swoimi życiem, albo inni zrobią to za Ciebie. 
 
 
cytat z książki Mel Robbins
Zachęcam Cię abyś wypróbowała takie odliczanie. Efekty Cię zaskoczą. Taka prosta jest ta technika, a zmienia wszystko. 
Dzięki niej zaoszczędzisz swoją energię na bezsensowne rozmyślania o tym co powinnaś, a czego jeszcze nie robisz, zwiększysz swoją pewność siebie, a Twoje wyniki poszybują.  
Połącz tą regułę ze świadomym wyznaczaniem celów, z poznaniem własnych wartości, zarządzaniem budżetem, inteligencją emocjonalną i finansową, a dokonasz rzeczy dzisiaj wydających się dla Ciebie niemożliwymi. 
 
Proszę, podziel się ze mną w komentarzu jak ta reguła na Ciebie wpływa i co o niej sądzisz.
 
Masz pytania? Śmiało pisz…Chętnie na wszystkie odpowiem.
Mel Robbins dziękuję. 
Dziękuję też mojej kuzynce  Hannie Budzinskiej, że pożyczyłaś mi tą książkę. 
 
  

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to top

Pin It on Pinterest